DOLAR 33,0285 -0.21%
EURO 35,9541 -0.61%
ALTIN 2.546,16-2,09
BITCOIN 22015695,06%
İstanbul
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Katılım Emeklilik, 2021’de de büyüdü

Katılım Emeklilik, 2021’de de büyüdü

ABONE OL
Aralık 7, 2021 17:30
Katılım Emeklilik, 2021’de de büyüdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Katılım Emeklilik faizsiz BES’in yanı sıra katılım sigortacılığı tarafında da yaşamın her alanına dokunan sigortacılık ürünleriyle büyümesini sürdürüyor. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Sağlık branşındaki markamız Katılım Sağlık, pandemi döneminin en hızlı büyüyen markalarından biri olurken diğer branşlarda da esnek ve ihtiyaca odaklanan avantajlı ürünlerimizle iddialı büyümemiz sürüyor” dedi.

 

 

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım esaslı BES ve katılım sigortacılığında öncü rol almaktan gurur duyuyoruz. 850 bin BES sözleşmesi, 220 bin sigorta sözleşmesi, 5,4 milyar TL’yi aşan fon büyüklüğümüz ve getiri şampiyonu olan faizsiz fonlarımızla her yıl sektörün üzerinde büyümeye ve sektörümüzü büyütmeye devam ediyoruz. Özellikle Katılım Sağlık, kendine özgü bir kulvarın açılmasını ve derinleşmesini sağladı. Sigorta Birliği verilerine göre katılım sigortacılığında Katılım Sağlık, 57 milyon TL prim üretimi ve yüzde 60 pazar payıyla liderliğini sürdürürken Hayat branşında 69 milyon TL prim üretimi ve yüzde 23 pazar payına sahibiz.” şeklinde konuştu.

Katılım sigortacılığı yüzde 18 büyüdü

Katılım sigortacılığının prim üretimini ekim ayının sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 oranında artırdığına dikkat çeken Ayhan Sincek, “Katılım sigortacılığına ilgi giderek artıyor. Toplam prim üretimi 4 milyar TL’yi geçti. Pandemiyle birlikte insanlarda tasarruf ve geleceği güvence altına alma bilinci arttı. Faize duyarlı insanlarımızın beklentilerini ise katılım sigortacılığı, hem ürün kalitesi ve sunulan hizmetler hem de teknolojik alt yapı ve ulaşılabilirlik olarak çok iyi karşıladı. Bu da büyümeyi getirdi.” ifadelerini kullandı.

Katılım Sağlık, ihtiyaca odaklanıyor

Sincek sözlerine şöyle devam etti, “Katılım Emeklilik olarak katılım sigortacılığında da ürün ve hizmet kalitemizle örnek olmaya devam ediyoruz. Katılım Sağlık’la sağlıkta da faizsiz hizmet verilebileceğini ilk defa biz uygulamaya alarak ispatladık. Bu alandaki liderliğimizi ise sürdürüyoruz. Sağlıkta alt yapımız ve ürünlerimiz ihtiyaca odaklanıyor. Şimdi bu algoritmayı, alt yapıyı daha da hızlandırıyoruz ve ürün çeşitliliğini artırıyoruz.

Müşterilerimiz kendilerine uygun ürünü seçebiliyor, aldıkları hizmeti online takip edebiliyor, isterlerse de uzmanlarımızdan telefonla destek alabiliyor. Sunduğumuz ek asistans hizmetleri sayesinde ambulanstan doktora, check-uptan mamografi veya PSA testine, diyetisyenden psikoloğa kadar zengin bir yelpazede bu ek avantajlar sıralanıyor. Ayrıca sunduğumuz diş sağlık paketi gibi ek avntajlarla ile yılda bir kez ek ücret ödemeden diş hekimi muayenesi, diş röntgen filmi, diş taşı temizliği, teşhis ve tedavi planlaması, oral hijyen eğitimi ve vitalite kontrolü gibi ek hizmetlerle katılımcılarımızın sağlıkla gülümsemesini sağlıyoruz.

Tamamlayıcı ürünlere rağbet sürüyor

SGK’lı vatandaşlarımız, Tamamlayıcı Sağlık paketlerimizden birini tercih ederek, anlaşmalı hastanelerde katılım payı ödemeden gönül rahatlığıyla sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. Yatarak ve ayakta tedavi seçeneklerini birlikte isteyenler Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir. Sadece yatarak tedavi süreçlerini güvence altına almak isteyenler ise Gülümseten Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla da anlaşmalı özel hastanelerdeki yatarak tedavilerde fark ücretlerini güvence altına alabilirler.

Katılım Emeklilik olarak katılım sigortacılığında şu ana kadar ortaya koyduğumuz bu başarıyı, önümüzdeki yıllarda da arttırarak ve yeni başarılar, yeni ürünler, yeni fırsatlar ve avantajlar sunarak sürdürmeyi hedefliyoruz.

Yıl sona ererken BES katılımcılarımıza kritik olan bilgilendirmemizi de yapmak istiyorum, şöyle ki; BES’te verilen yüzde 25 devlet katkısının üst limiti asgari ücrete göre belirleniyor. Bu üst limit bir yıl içinde yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının yüzde 25’ini geçemiyor. 2021 yılı içinde ödediği toplam katkı payıyla bu limitin altında kalan katılımcılar için yüzde 25 devlet katkısından maksimum yararlanma fırsat yıl sonuna kadar sürüyor. Çünkü her yılın devlet katkısı hakkı, ilgili takvim yılıyla sınırlı. İmkanı olanlara, yüzde 25 devlet katkısından maksimum yararlanabilmeleri için aradaki katkı payı farkını yıl sonuna kadar yatırmalarını öneriyoruz. Henüz BES’e girmemiş vatandaşlarımız için de sisteme girmeleri, toplu para yatırarak bu yılın devlet katkısından da yararlanabilmeleri için tam zamanı…”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.