İzmir İş Dünyası’ndan Gazetecilere Teşekkür Plaketi

İzmir İş Dünyası’ndan Gazetecilere Teşekkür Plaketi

ABONE OL
Ocak 13, 2022 13:00
İzmir İş Dünyası’ndan Gazetecilere Teşekkür Plaketi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD), 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle, İzmir'deki bazı gazetecilere teşekkür plaketi verdi. Sivil Toplum Kuruluşlarının sesi olduğu için gazetecilere teşekkür eden İZİD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Sungur, "Her zaman yanımızda olarak ve sivil toplum kuruluşlarının sesi olmaya devam eden basın mensuplarımıza bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür eder 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarız" diye konuştu.

 

İzmir İş Dünyası Derneği, Bostanlı 1453 kafede düzenlediği etkinlikte üyeleriyle ve basın mensuplarıyla buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İzmir'de uzun yıllar sivil toplum kuruluşlarının sesi olan bazı gazeteciler de teşekkür plaketi ile ödüllendirildi. Yeni Asır Gazetesi Sorumlu Müdürü Tolga Tekin, Milliyet Gazetesi Magazin Muhabiri Yusuf Çınar ve İZİD üyesi olan gazeteciler Cihat Taysi ve İlhan Bilgehan'a İZİD Başkanı Feyyaz Sungur, Başkan Yardımcısı Uğur Alfatlı ve Şanlıurfalılar Federasyonu Başkanı Koçali Al tarafından plaketleri verildi.

 

İZİD Başkanı Feyyaz Sungur birlik beraberlik vurgusu yaparak, "Şu anda en çok ihtiyacımız olan şeylerden birisi de hiç kuşkusuz birlik ve beraberliktir. Birlik beraberliğimize ne kadar sıkı sıkıya tutunursak parçalanmamız, yıkılmamız da o denli zor olur. Bu nedenledir ki içimiz de her ne olursa olsun bunu dışarı yansıtmamalı, birlik ve beraberliğimizi daima diri tutmalıyız. Ayrıca unutmamak gerekir ki birlik ve beraberliğin olduğu yerde işler daha rahat yürür, hayat daha kolay olur" dedi.

 

Onurlu bir meslek olan gazeteciler gününü de kutladığını ifade eden Sungur, "Türkiye'de, basın emekçilerinin sosyal ve ekonomik haklarını güvence altına alan 212 Sayılı Basın Yasası'nın 1961'de yürürlüğe girdiği gün olan 10 Ocak, "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlanıyor. Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek emek veren, fedakârca çalışarak gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm basın mensuplarımızın 10 ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

Fotoğrafaltları:

 

1-     Alev-Feyyaz Sungur

2-     Uğur-Derya Alfatlı

3-     Meral Dalgıç

4-     Fatih Filiz, Ayça Yılmaz

5-     Ayşe Naime Olur, Yıldız Tan

6-     Derya Alfatlı, Perçem Uygur

7-     Emine Güneş, Meral Dalgıç, Perçem Uygur, Derya Alfatlı, Alev Sungur, Dilek Küçükoğlu, Asuman Yalçın, Nazan Yıldırım, Handan Ozun

8-     Feyyaz Sungur, Kemal Budag

9-     Derya-Uğur Alfatlı, Feyyaz-Alev Sungur

10-  Ayşe Naime Olur

11-  Bahadır Yalçın, Uğur Alfatlı, Feyyaz Sungur, Levent Özkan, Korhan Dever, Ahmet Dever, Kudret Savaş

12-  Uğur Alfatlı, İlhan Bilgehan, Feyyaz Sungur

13-  Cihat Taysi, İlhan Bilgehan, Feyyaz Sungur, Yusuf Çınar, Tolga Tekin, Uğur Alfatlı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.